- Назва і адреса
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
вул. Садова, 2, Умань, 20300, Україна
тел./факс (04744) 4-05-20, е-mail: post@udpu.edu.ua
- Академічний календар
- Адміністрація університету
Ректор – Безлюдний Олександр Іванович, д.пед.н., професор, член-кореспондент Академії педагогічних і соціальних наук, Заслужений працівник освіти України
Перший проректор – Гедзик Андрій Миколайович, д.пед.н., професор
Проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва – Сокирська Владилена Володимирівна, к.іст.н., професор
Проректор з гуманітарних питань – Ревнюк Наталія Іванівна, к.пед.н., доцент
Проректор з адміністративно-господарської роботи – Гнатюк Людмила Володимирівна
- Загальний опис університету
Уманський державний педагогічний університет заснований у 1930 році як Інститут соціального виховання. За 87 років свого існування Університет зарекомендував себе як інтелектуальний центр, осередок національної культури, формування творчої особистості майбутніх фахівців. Його авторитет здобутий працею викладачів, професорів, науковців.
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини – вищий державний навчальний заклад IV рівня акредитації. До його складу входять 1 інститут та 11 факультетів. З 2013 році діє відокремлений структурний підрозділ університет Канівський коледж культури і мистецтв (наказ Міністерства освіти і науки України №1821 від 24.12.13р.)
В університеті функціонують бізнес-інкубатор та юридична клініка, які мають за мету формування сприятливих умов для реалізації підприємницьких ідей та бізнес-проектів, забезпечення комерціалізації науково-дослідних робіт.
Навчально-виховний процес забезпечують 39 кафедр, у складі яких працює 544 науково-педагогічних працівники. Із них - 62 доктори наук, 319 кандидатів наук, 57 професорів та 209 доцентів. У складі науково-педагогічних працівників - 2 дійсні члени (академіки) Національної академії педагогічних наук України, 1 академік Академії будівництва та архітектури, член-кореспондент Академії педагогічних і соціальних наук, заслужений діяч науки і техніки України, 7 заслужених працівників освіти України, 5 заслужених працівників культури України, заслужений майстер народної творчості України, народний артист України, 2 майстри спорту міжнародного класу, лауреати міжнародних конкурсів і державних премій, понад 80 відмінників освіти України, близько 60 працівників нагороджено медалями, нагрудними знаками та іншими державними і відомчими нагородами.
Навчально-матеріальна база університету включає 5 навчально-лабораторних корпусів, навчальні майстерні, два студентські гуртожитки, агробіостанцію, бібліотеку, 3 читальні зали для студентів, викладачів та аспірантів, 12 комп’ютерних класів, 3 лінгафонні кабінети, дві студентські їдальні, спортивний комплекс.
У науковій інфраструктурі університету діють 3 науково-дослідних центри подвійного підпорядкування (НАПН, НАН та МОН України), 3 міжнародні культурно-освітні центри, 11 регіональних науково-методичних центрів, 24 науково-дослідних лабораторії, 14 наукових шкіл; функціонує аспірантура і докторантура.
Щороку на базі університету проводяться міжнародні та всеукраїнські конференції.
Наукові дослідження, які здійснюють вчені університету, охоплюють широкий спектр проблем фундаментального та прикладного характеру.
На кафедрах університету діє 317 наукових гуртків та проблемних груп, у яких займаються науковою роботою понад 2,6 тис. студентів.
Університет плідно працює з вищими навчальними закладами Польщі, Франції, США, Канади, Німеччини, Росії, Білорусі, Туреччини, Італії, Португалії, Іспанії, Швеції; викладачі університету є членами міжнародних наукових товариств, асоціацій, адміністративних структур. В університеті активно функціонує відділ міжнародного співробітництва, Польський культурно-освітній центр, Україно-ізраїльський центр освіти, науки і культури, в 2016 році розпочав роботу Україно-туркменський освітньо-культурний центр. УДПУ імені Павла Тичини виступає співкоординатором міжнародного проекту EMINENCE 2, успішно реалізує програми академічної мобільності «Mobile+3», «Mobile+2», Action II та подвійного диплому, орієнтовані на підтримку ініціатив у галузях освіти, науки, культури та спорту.
Університет є учасником пілотного міжнародного проекту та педагогічного експерименту «Шкільний вчитель нового покоління», що здійснюються спільно Британською Радою в Україні та Міністерством освіти і науки України. Науковці УДПУ взяли участь у розробці нової програми підготовки майбутніх вчителів англійської мови. В 2016 році УДПУ став одним із 10 вітчизняних закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку вчителів англійської мови за новою програмою «Методика навчання англійської мови».
В 2017 році у складі Консорціуму університетів УДПУ виграв грант та розпочав роботу над проектом «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів викладання».
У соціально-культурній структурі університету функціонують: Центр культури і дозвілля «Гаудеамус», спортивний клуб, музей історії навчального закладу, літературна студія імені П.Бажана, вокальні, інструментальні та хореографічні ансамблі, студентський театр; випускається газета „Педагогічні вісті“.
Дванадцять художніх творчих колективів мають почесне звання „народний“.
Серед вузівських спортсменів є члени олімпійської та молодіжної національних збірних, призери чемпіонатів України, Європи, світу з різних видів спорту
- Загальні вимоги до зарахування
Зарахування до Університету здійснюється відповідно до Правил прийому, які розроблені Приймальною комісією Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених наказом МОН України.
Детальніша інформація щодо процедури зарахування на навчання в Уманський державний педагогічний університет розміщена на веб-сайті університету за адресою:http://www.udpu.org.ua/viewpage.php?page_id=31
Підготовка фахівців здійснюється за прийнятою в Україні багаторівневою схемою — бакалавр; спеціаліст; магістр.
В університеті здійснюється підготовка фахівців на денній та заочній формах навчання за 9 галузями знань, 96 спеціальностями, із них: за ступенем бакалавр - 33 спеціальності, за ОКР «Спеціаліст» - 27 спеціальностей, за ступенем магістр - 36 спеціальностей. Університет надає освітні послуги іноземним громадянам за акредитованими спеціальностями, а також здійснює підготовку до вступу у вищі навчальні заклади громадян України. Студенти мають можливість пройти військову підготовку і отримати офіцерське звання.
Загальний контингент студентів становить 8 781 особа, з них: денної форми навчання 5198 осіб, заочної – 3 583 особи.
- Загальні процедури реєстрації
Реєстрація претендентів на навчання здійснюється приймальною комісією (телефон – (04744) 4-05-20.
Вступники особисто подають заяву про вступ до університету, в якій вказують напрям підготовки (у разі вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра) або спеціальність (у разі вступу на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня магістра) та форму навчання.
До заяви вступник додає:
- документ державного зразка (оригінал) про освіту, на основі якого здійснюється вступ до університету, і додаток до нього;
- паспорт (і ксерокопію 1, 2 і 11 сторінок);
- копію ідентифікаційного коду;
- посвідчення про приписку до призовної дільниці (військовий квиток);
- сертифікат ЗНО із предметів, що виносяться на конкурс;
- 4 кольорових фото розміром 3*4 см;
- документи, що дають право на пільги (вступник пред’являє особисто).
При прийомі в порядку переведення або поновлення додається також академічна довідка встановленого зразка про незакінчену вищу освіту.
Детальніша інформація щодо процедури зарахування на навчання в Уманському педуніверситеті та реєстрації міститься на веб-сайті університету за адресою.
- Присвоєння кредитів ЄКТС (ECTS)
В Уманському педагогічному університеті імені Павла Тичини діє Європейська кредитно-трансферна система. Перезарахування навчальних досягнень з інших університетів здійснюється за процедурами та на основі документів ЄКТС (академічна довідка (виписка навчальних досягнень); аплікаційна форма студента (заява-анкета студента); додаток до диплома; угода про навчання; угода про практичну підготовку та зобов’язання про якість).
- Інформація про консультативну допомогу студентам
На кожному факультеті та навчально-науковому інституті університету є координатор ЄКТС, а також ЄКТС-консультанти для кожного бакалаврського напряму. Відповідні дані містяться на веб-сторінці кожного факультету та навчально-наукового інституту.
Загальна практична інформація
Як потрапити до закладу
Місто Умань знаходиться майже в самому центрі України. Університет знаходиться в центрі міста. З іншими навчально-виховними закладами міста з’єднується за допомогою автобусних ліній та маршрутних таксі.

Як дістатися Умані залізницею
Залізничний вокзал знаходиться на відстані від Університету близько 2,5 км. До Університету можна дістатися за допомогою автобусів або таксі. Проїзд коштує автобусом – 3,5 грн., таксі – 30 грн. Поїзди прибувають в Умань із вузлової станції Христинівка (відстань від Умані – 20 км).

Як дістатися Умані автотранспортом
Через мережу європейських автошляхів можна в’їхати в Україну через Ковель, Луцьк, Львів, Ужгород, Чернівці та ін. Потім внутрішніми автошляхами через 8 – 10 годин можна дістатися Умані.
Як дістатися Умані літаком
Міжнародний аеропорт Києва „Бориспіль” за допомогою повітряних шляхів сполучається зі столицями та деякими великими містами багатьох країн світу: Афінами, Варшавою, Віднем, Софією, Прагою, Берліном, Будапештом, Брюсселем, Парижем, Москвою та ін. Аеропорт знаходиться близько 250 км від Умані. До Умані можна дістатися прямим автобусом або з пересадкою в Києві та таксі, яке можна орендувати безпосередньо в аеропорту. Вартість проїзду становить близько 100 грн. автобусом та 750-650 грн. - таксі.
Житло та харчування
Студенти проживають за місцем реєстрації – у 2-х гуртожитках, які мають дво- три- та чотиримісні кімнати. Один гуртожиток – секційного типу, з санвузлом та кухнею в кожній секції. Гуртожитки територіально розташовані компактно в кампусі навчального корпусу №3 університету і примикають до паркової зони, за 200 м від якої розкинувся всесвітньо відомий парк „Софіївка“. Вартість проживання у гуртожитку становить від 220 грн. за місяць у залежності від ступеня комфорту в гуртожитку. До послуг студентів – студентське кафе, буфети в кожному навчальному корпусі. Вартість обіду у студентському кафе – від 10 гривень і більше.
Медичне забезпечення (послуги) для студентів університету
В адміністративних корпусах №1, №3 розташовані медичні пункти, які обслуговують студентів університету. Тут можна отримати увесь комплекс медичних послуг. Постійно надається невідкладна і перша медична допомога, проводиться профілактичний огляд.
Страхування та фінансове забезпечення студентів
Студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини отримують два види стипендій — соціальні і академічні.
Студенти, які навчаються за рахунок державного бюджету та успішно складають підсумковий контроль, за умови відповідного рейтингу, щомісяця отримують академічну стипендію. Її розмір складає: звичайна стипендія - 1300 гривень, підвищена – 1892 гривні. Для студентів спеціальностей хімія, фізика і математика розмір звичайної стипендії складає - 1660 гривень, підвищеної – 2416 гривень.
Соціально незахищені громадяни та пільгові категорії студентів мають право на соціальні стипендії. Виплати таких стипендій в Україні проводиться органами соціального захисту населення через заклади вищої освіти на підставі відповідних документів. Розмір соціальної стипендії становить: для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також тих, хто залишився без батьків у період навчання у віці 18-23 років – 2360 гривень; для інших осіб, які мають відповідні пільги – 1180 гривень.
За потреби студенти можуть претендувати на отримання одноразової матеріальної допомоги в розмірі до однієї мінімальної стипендії. Студенти, які показують визначні результати у навчанні, громадській роботі, спорті можуть отримати премію. В університеті діє ціла низка спеціальних стипендіальних програм – стипендії імені видатних вчених, стипендії Верховної ради України, Президента України, тощо.
Відділ студентських справ
В університеті надають велику увагу роботі зі студентами. Через своїх представників студентство має вагомий голос при вирішенні проблем ВУЗУ. Зокрема, за погодженням з органом студентського самоврядування приймається рішення про зарахування, відрахування, поновлення, перевід та інший рух студентів; поселення і виселення студентів з гуртожитку; затвердження рішень з питань студентських містечок та гуртожитків для проживання осіб, які навчаються у вищому навчальному закладі.
Умови для навчання
Уманський державний педагогічний університет - це потужний комплекс навчально-виробничих приміщень де створені сприятливі умови для навчання. До послуг студентів 5 навчально-лабораторних корпусів, навчальні майстерні, два студентські гуртожитки, 3 читальні зали, 12 комп’ютерних класів, 3 лінгафонних кабінети, дві студентські їдальні, спортивний комплекс, наукова бібліотека, агробіостанція.
Міжнародні програми
Серед традиційних напрямків міжнародного співробітництва - підвищення кваліфікаційного рівня науково-педагогічних працівників у зарубіжних освітніх закладах; спільна із зарубіжними партнерами підготовка фахівців; міжнародні наукові конференції, симпозіуми та робочі зустрічі; членство у міжнародних наукових, освітніх, адміністративних структурах, асоціаціях, товариствах; участь викладачів та студентів у міжнародних програмах та фондах; висвітлення та відзначення наукових досягнень університету на міжнародному рівні; співробітництво по лінії міст-побратимів.
Інтернаціоналізацію сфер університетської діяльності УДПУ здійснював в рамках 65 угод про співпрацю з освітніми закладами закордону з 12 країн, що уможливило участь викладачів і студентів УДПУ у низці міжнародних програм. В університеті діють проекти академічної мобільності «Mobile+3», «Mobile+2», програма «Erasmus+», а також програми подвійного дипломування, орієнтовані на підтримку ініціатив в галузях освіти, науки, культури та спорту. Серед програм, що реалізовуються в УДПУ спільно з партнерськими навчальними закладами – «Міждисциплінарні індивідуальні гуманітарні студії (МІГуС)», програма спільної з Європейським Колегіумом УАМ (Польща) підготовки фахівців за напрямом «Європейська комунікація». Викладачі й студенти мають можливість навчатися і стажуватися в провідних європейських та азійських закладах вищої освіти.
Університет унаслідок тендерного відбору виборов право на надання консультаційних послуг з організації та проведення дослідження «Стандарти діяльності загальноосвітнього навчального закладу» (в межах проекту «Рівний доступ до якісної освіти в Україні»). Метою дослідження є розробка стандартів діяльності загальноосвітнього навчального закладу по забезпеченню рівного доступу учнів до якісної освіти та технологій їх упровадження. Проект фінансується Світовим банком.
Польський культурно-освітній центр виступив партнером у проекті молодіжного обміну, виборовши грант міністерства культури Польщі у розмірі 50 тис злотих. Усі бажаючі студенти спеціальності «Українська мова і література і польська мова» беруть участь у Літніх школах польської мови і культури в Польщі.
Велика увага також приділяється участі співробітників Університету в міжнародних конкурсах індивідуальних проектів. Наші провідні науковці регулярно отримують гранти програми Фулбрайта, DAAD, НАТО, Королеви Ядвіги тощо.
Умови для занять спортом та дозвілля
Вагоме місце в Університеті займає пропаганда здорового способу життя серед студентської молоді, організація фізичного виховання, різного роду спортивних занять та змагань. До послуг студентів: спортивний зал (32 Х 24м), тренажерний зал (25 Х 10м), легкоатлетичний манеж (50 Х 10м), зал тенісу (12 Х 6м), які розміщенні в приміщенні корпусу №3 та зал боксу (25 Х 10м) і зал важкої атлетики (10 Х 6м), які знаходяться в гуртожитку №2. Кваліфіковані тренери - викладачі сприяють набуттю студентами належних фізичних форм, залученню до занять у спортивних секціях із 13 видів спорту. Особливою популярністю серед студентів користуються секції з боксу, волейболу, баскетболу, футболу, настільного тенісу, ритмічної гімнастики, вільної боротьби, айкідо, легкої та важкої атлетики тощо. Активно займаються фізичною культурою та спортом понад 3 тисячі студентів. Щорічно проводиться близько 40 змагань серед студентів і працівників університету, які мають можливість займатися в позанавчальний час обраними видами рухової активності. В Університеті створені всі умови для фізичного та духовного розвитку особистості. На території Студмістечка діє три спортивних майданчика з футболу, баскетболу та волейболу. Для організації дозвілля студентів діє спортивний клуб , де працюють різноманітні секції та студентський клуб, де відбуваються культурно-масові заходи.
Студентські організації
Студентська профспілка Уманського педуніверситету є добровільною найчисельнішою організацією, що об’єднує перспективну молодь із активною громадською позицією незалежно від громадянства, національної приналежності, політичних поглядів і релігійних переконань. Профспілка здійснює представництво і захист інтересів, прав та свобод студентства.
До пріоритетних напрямів діяльності профспілки належать соціальний захист, оздоровлення, поліпшення житлово-побутових та санітарно-гігієнічних умов проживання, культурно-масова робота, забезпечення матеріальною допомогою тих, хто її потребує, надання кваліфікованих консультацій з будь-яких питань, допомога у їх вирішенні.
Запорукою успішної діяльності профспілкової організації є постійна підтримка з боку адміністрації, плідна співпраця з усіма структурними підрозділами університету та органами студентського самоврядування.
|